Iskolánk 2010-ben, Merész András, a női vízilabda-válogatott szövetségi kapitányának kezdeményezésére megállapodást kötött a Magyar Vízilabda Szövetséggel egy olyan program kialakításáról, amely egyszerre tudja segíteni gimnazista vízilabdás fiatalok, mind sport, mind tanulmányi előmenetelét.

Sporttagozati programunk napirendjét úgy alakítottuk ki, hogy vízilabdásaink napi edzésidejét növeltük, ezzel a sportban való fejlődésük lehetőségét teremtettük meg. A napi iskolai idejük pedig úgy alakul, hogy a sport miatti hiányzásaik minimálisak legyenek, ezzel az érettségire való felkészülésüket tudjuk segíteni.

Az eddigi évek tapasztalatai azt mutatják, hogy vízilabdás tagozatunk meg tud felelni a vele szemben támasztott követelményeknek.

Együttműködési megállapodás (letöltés)