Iskolánk munkája elképzelhetetlen kapcsolatok, más közösségekkel való együttműködés nélkül. Mind szakmai, mind lelki küldetésünk szükségessé teszi, hogy munkánkat másokkal közösen végezzük.

Küldetésünket elsősorban meghatározza, hogy a Katolikus Egyház intézménye vagyunk, így részesülünk annak küldetésében. Ezen küldetésen belül lelkiségünket meghatározza névadónk Adolf Kolping szellemisége.

Iskolánk speciális feladatai közül ki kell emelnünk, hogy a Magyar Sport, azon belül a Magyar Vízilabda irányába elköteleződtünk. Szeretnénk, olyan sportolók kinevelésében részt venni, akik tehetséges sportolókként, képességeiket a tanulás terén is ki tudják bontakoztatni.

Nagyon fontosnak tartjuk az evangéliumi emberszeretet, ami számunkra a másikra, a diákra való odafigyelést, ez által a lelkiismeretes pedagógiai munkára való törekvést jelenti.