Az ökoiskolák olyan iskolák, melyek olyan módon végzik tevékenységüket, hogy közben a legnagyobb mértékig megpróbálják tiszteletben tartani az élővilág érdekeit, megpróbálnak minél kisebb károsodást okozni az ökoszisztémáknak. Az Ökoiskola Cím azon iskolák munkájának legmagasabb szintű állami elismerése, melyek iskolafejlesztési, pedagógiai munkája kiemelkedően magas színvonalon képviseli a környezeti nevelés, a fenntarthatóság pedagógiája értékeit. Iskolánk jelenlegi célja, ezen cím megszerzése. A cím elérése érdekében az iskolánk a következő feltételeket teljesítette: Úgy alakítottuk át a Pedagógiai Programot, hogy a környezeti nevelés a korábbinál sokkal hangsúlyosabb szerepet kapjon. A munkatervben az aktuálisan futó fenntarthatósági programok szerepelnek, felelősök megnevezésével. A munkaterv adott hónapra vonatkozó részét mindig aktuálisan tesszük közzé a honlapon. Jövőbeni célunk, hogy a most megszervezett környezettudatosságot kialakító programjainkat a jövőben folyamatosan további elemekkel gazdagítsuk.

A mi Ökoiskolánk

Egy ökoiskola abban különbözik egy átlagos iskolától, hogy nem csak a tanításban érvényesülnek a környezeti nevelés, a fenntarthatóság pedagógiájának elvei, hanem az iskolai élet minden területén; az iskola működtetése terén éppúgy, mint a gyerekek étkeztetése vagy a táborok szervezése során. Ezeket a szempontokat szem előtt tartva iskolánk évek óta megszervezi a papírgyűjtési akciót és a rajzpályázatot. Hitéleti programjaink közül is többet szervezünk szabadba, amelyre a Budai-hegységek remek lehetőséget biztosít számunkra. Ezeket a programokat a következő években bővíteni tervezzük.