Lelki életünk

Lelki életünk középpontja Krisztus.

Szerencsések vagyunk, hogy iskolánk kápolnájában őrizhetjük az Oltáriszentséget, így munkánkat folyamatosan az Ő jelenlétében végezhetjük. Kápolnánk lelki életünk középpontja, mely összeköt minket több síkon is az Egyházzal.

Összeköt minket azzal a múlttal, amelyben az egykor itt élő szerzetesnővérek imádkoztak, merítettek erőt hívatásukhoz. Összeköt minket plébánosunkkal, aki segítő munkájával újítottuk fel jelenlegi állapotára. Összeköt minket plébániánk papjaival, akik irányítása alatt újra imádság tölti meg ezt a szent helyet. Kápolnánkat Dr. Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek szentelte fel.

Iskolánk lelki gondozását a Lehel téri Árpád-házi Szent Margit plébánia lelkipásztorai látják el. Minden embernek szüksége van, hogy lelki életét rendszeresen gondozza, ehhez adnak segítséget, vezetést diákjainknak és pedagógusainknak Várnai Péter plébános atya és Lejtényi Emánuel káplán atya. A plébánia honlapja itt érhető el.