Az iskolai szülői szervezet (Szülői Munka Közösség – SZMK) az a közösség, amelyben a demokrácia szabályait követve az iskolába járó diákok szüleit reprezentálja. A szülők az iskola életében mind egyénileg, mind közösségileg vesznek részt. Egyénileg fontos, hogy a szülők az iskola értékrendjével azonosan neveljék otthon gyermekeiket, a gyermekekben megerősítve az általunk képviselt keresztény értékrendet.

Szintén az iskola és a szülő együttműködését igényli, hogy a gyermekek képességeiket minél jobban kibontakoztatva, tudják elsajátítani az iskolai tananyagot, ezzel alapozva meg későbbi életük sikerességét. A szülők közösségileg is tudják segíteni az iskola munkáját. A szülői közösség tudja észrevételeivel, véleményével segíteni mindennapi munkánkat.

Az iskolai dokumentációk, házirend kidolgozásakor fontosak ezek a vélemények, ugyanakkor az iskola szakmai munkájának kidolgozásáért az itt dolgozó szakemberek a felelősök. Sok segítséget, támogatást kapunk diákjaink szüleitől, amiért hálásak vagyunk.

„3. A szülőket, mivel életet adtak gyermekeiknek, terheli a nevelés súlyos kötelessége, és ezért el kell ismerni, hogy ők az első és legfontosabb nevelők. E nevelői feladat annyira jelentős, hogy ha hiányzik, alig pótolható. A szülőknek ugyanis az Isten és az emberek iránti szeretet és jóság olyan családi légkörét kell megteremteniük, mely a gyermekek egész, személyes és közösségi nevelésének kedvez. Ezért a család az első iskolája azoknak a közösségi erényeknek, melyekre minden közösségnek szüksége van. A házasság szentségének kegyelmével és feladatával gazdagított keresztény családban a gyermekeket kezdettől fogva arra kell tanítani, hogy a keresztségben kapott hit szerint ismerjék meg és imádják Istent és szeressék a felebarátot; a családban kapják az első benyomásokat az egészséges emberi közösségről és az Egyházról; végül a család vezeti be őket lépésről lépésre a polgári közösségbe és Isten népébe. Érezzék át tehát a szülők, hogy a valóban keresztény család milyen döntő szerepet tölt be Isten népének életében és fejlődésében.”

(GRAVISSIMUM EDUCATIONIS)