Felvételi Tájékoztató

2024/ 2025. tanév

Boldog Adolf Kolping Katolikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Sportgimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola

1134 Budapest, Huba utca 6. Tel.: 06-1-359-22-49

Az iskola OM azonosító száma: 102783

Gimnáziumi tagozatkód:

0001: Általános tantervű osztály: Gimnáziumi kerettanterv, idegen nyelvek: angol, francia, német Heti két órában katolikus hittan.

0002: Vívó-Vízilabdás osztály: Köznevelési típusú sportiskolai kerettanterv, idegen nyelvek: angol, francia, német. Keddtől- péntekig válogatott keretedzők által vezetett edzés.

Felvételi vizsga és követelmények

Írásbeli: Általános központi írásbeli (magyar, matematika)

A központi írásbelire 2023. november 30-ig kell írásban jelentkezni a tanuló által választott középiskolába. Ennek részleteiről az általános iskolában kapnak a diákok/szülők részletes felvilágosítást.

Szóbeli: beszélgetés A helyi szóbeli: kötetlen beszélgetés általános témákról a jelentkezőkkel. Iskolánk értékrendjének ismertetése, a jelentkező részéről ennek elfogadása, ebben (hittan ismeretek) való jártassága.

Központi írásbeli: 2024. január 20. szombat 10 óra

Helyi szóbeli: 2024. március 05. – 2024. március 08.

A szóbeli vizsga helye:

1134 Budapest, Huba utca 6.

A felvételi pontok számítása:

Hozott pontok 25 pont. (Az 5.,6., 7. osztályos év végi általános iskolai eredmények, valamint a 8. osztályos félévi eredmények: magyar, matematika, történelem, idegen nyelv)

Központi felvételin 50 pont.

Az elbeszélgetésen 25 pont.

A felvételi rangsort a tanulmányi eredmények, a központi írásbeli vizsga és a szóbeli vizsga eredményei alapján állapítjuk meg.

Az elért eredmények és a felvételi rangsor az iskolában, illetve az iskola honlapján megtekinthetők 2024. március 18-tól. A 2011. évi CXC. törvény 56.§ (1.) bekezdésében meghatározott tanulók esetében a felvételi vizsgákon ill. értékelésben alkalmazott speciális feltételekről a szülőkkel való előzetes megbeszélés alapján dönt az intézmény.