A gimnáziumi oktatást 2007-ben indítottuk el intézményünkben. Általános tantervű osztályainkban emelt óraszámban tanítjuk az informatikát, valamint idegen nyelvből (angol, francia) évfolyamonként csoportbontást végzünk, így nagyobb differenciálást tudunk biztosítani. A német nyelv oktatását azon tanulóink számára biztosítjuk, akik már általános iskolában is ezt tanulták idegen nyelvként.

2011-ben gimnáziumunkban új tagozatot indítottunk vízilabdát kedvelő, és azt magas szinten űző diákok számára. Fontos számunkra, hogy a Vízilabda Szövetséget, mint nagyobb közösséget azzal segítsük, amivel tudjuk: olyan sportolókat neveljünk, akik mind a sportban, mind a társadalomban példaképekké válhatnak a következő nemzedék számára. Szeretnénk, ha ezen diákjaink megtapasztalnák, hogy jó egy iskolai közösséghez tartozni, együtt lenni olyan emberekkel, akiknek a sport talán kevesebbet jelent. Az iskola többi tanulója számára viszont fontos, hogy lássák, vannak olyan velük egykorú fiatalok, akik tehetségüket kihasználva, komoly munkával nagy eredményeket tudnak elérni. Szeretnénk, ha segítségünkkel, a sport egy részterületén hozzá tudnánk járulni ahhoz, hogy sportoló diákjaink teljesítménye növekedjék, ugyanakkor iskolai előmenetelük is képességeiknek megfelelően fejlődjön.

A sikeres kezdeményezést továbbfejlesztve 2016 őszétől élsportoló vívó diákok is tanulhatnak iskolánkban. A Törekvés Egyesület edzőivel összhangban fontosnak tartjuk, hogy Magyarország vezető sportágainak, köztük a vívás sportolóinak tanulását, nevelését együtt kísérjük figyelemmel, és közös munkával segítsük őket hozzá sikereikhez. Kiemelt értéknek tartjuk, hogy az utánpótlás sportolók ne csak a sportban, hanem a tanulásban is olyan eredményt érjenek el, mely megalapozza sikeres jövőjüket,és példaként állítható kortársaik elé.

Az érettségire való közvetlen felkészítést fakultációkkal segítjük, amit megpróbálunk minél több diáknak biztosítani. A következő tanítási napra való felkészülést szaktanár által felügyelt tanulószoba segíti. A fentebb leírtak alapján mindent megteszünk annak érdekében, hogy az ide járó tanulók mindig korosztályuknak megfelelően legyenek nevelve, oktatva. Ezt olyan tanári kar biztosítja, akik elkötelezettek mind hivatásuk iránt, mind az iskola, mind a közösség iránt.

Pedagógusaink igyekeznek megtalálni azokat a módszereket, melyek alkalmazása a legjobban elősegítik az adott osztály fejlődését. A pedagógiai munka fontos kiegészítői azok a programok, amelyek a tanórai kereteken kívül szerveződnek, és amelyek az iskola közösség épülését, erősödését segítik. Fontosnak tartjuk a hagyományok őrzését, illetve annak építését. Kiemelt hangsúlyt kapnak a lelkigyakorlatok, amelyek számunkra olyan értékeket hoznak közelebb, amelyek a tényleges növekedést alapozzák meg.

Aki iskolánk közösségének tagja szeretne lenni, annak részt kell vennie egy elbeszélgetésen, ahol felmérjük tudását (magyar, matematika), megismerjük motivációját (miért is jelentkezett a mi iskolánkba), majd ezek alapján döntünk arról, hogy az adott osztály közösségében tud-e fejlődni, tud-e annak építő tagjává válni.