A szabályzat célja az intézmény szervezeti felépítésének meghatározása. A pedagógiai programban rögzített cél- és feladatrendszer hatékony megvalósításához az intézményünk
működésének, belső rendjének kialakítása, a belső és külső kapcsolatok szabályozása és azoknak a rendelkezéseknek a megfogalmazása, amelyeket a jogszabályok nem utalnak más
hatáskörbe. Az intézmény céljai:

a Boldog Adolf Kolping Katolikus Általános Iskola, Gimnázium
és Sportgimnázium első nyolc évfolyamán az általános iskolai követelményeknek, míg a felsőbb négy évfolyamán a gimnáziumi követelményeknek megfelelő általános műveltségtartalmat hordozó oktatás és nevelés folyik. Törekszünk a tanulók életvitelének, az élethosszig tartó tanulás iránti igényének kialakítására. A tanítás nappali tagozaton folyik, a gimnázium négy évfolyamának teljesítése után tanulóink érettségi vizsgát tehetnek.

Letöltés >>>